AWF Kraków wśród 5ciu europejskich ośrodków akademickich, przeprowadzających badania nad innowacjami i nauczaniem zarządzania SPA w ramach europejskiego programu LLP Erasmus.

Czas trwania projektu: 2 lata (październik 2008 roku - październik 2010 roku)

OFICJALNA STRONA PROJEKTU >>  http://www.ilisproject.eu

W projekcie biorą udział partnerzy:

Główne cele projektu to:

• Określenie zakresu produktów i usług SPA oferowanych na terenie krajów UE jako integralnej części turystyki zdrowotnej
  • Usystematyzowanie wymagań w zakresie kwalifikacji kadr
  • W oparciu o w/w cele stworzenie wspólnej bazy zawodowo – szkoleniowej i edukacyjnej aby wyjść naprzeciw istniejącym i przyszłym oczekiwaniom rynku
  • Określenie miejsca produktu SPA w turystyce zdrowotnej
  • Określenie rzeczywistych i potencjalnych cech popytu na zróżnicowane produkty turystyczne w obszarze SPA
  • Identyfikacja braków w zarządzaniu programem edukacyjnym SPA indywidualnie u każdego z partnerów zaangażowanych w projekt
  • Stworzenie programu szkoleniowego (modułów edukacyjnych) dla przyszłych kadr SPA,  uwzględniającego szeroki wachlarz zarówno wiedzy jak i umiejętności
  • Pogłębianie wiedzy i rozpowszechnianie informacji na temat problematyki SPA (głównie w zakresie zarządzania) poprzez publikacje badań partnerów projektu oraz innych zaangażowanych instytucji.

Rezultatem prac zespołów będzie raport zawierający najnowsze badania rynku SPA, które zostaną wykorzystane w stworzeniu modułów nauczania w systemie e-learning, w pracach naukowych, publikacjach, które znajdują się w obszarze zainteresowań zarówno środowisk akademickich jak i biznesowych. Pozwoli to na usprawnienia zarówno w zakresie szkolenia jak i zarządzania SPA, co zwiększy konkurencyjność na światowym rynku turystyki zdrowotnej europejskich uzdrowisk i innych ośrodkom SPA.

Projekt obejmuje 6 pakietów zadań, z których każdy nadzoruje jeden z partnerów. Nasza uczelnia odpowiada za pakiet nr 6.

1. Zarządzanie całością prac w ramach projektu
  2. Analiza koncepcji SPA i badania marketingowe w kierunku ustalenia stanu faktycznego i oczekiwań klientów
  3. Zaprojektowanie i przetestowanie modułów edukacyjnych e-learning
  4. Zarządzanie jakością kompletnego projektu